Warszawianka najlepsza na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Podczas odbywającej się XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, inaczej Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, zawodnicy Klubu Szermierzy Warszawianka zdobyli najwięcej medali ze wszystkich polskich klubów szpadowych. Jest to także swoisty rekord w historii klubu.

W zawodach barwy klubu reprezentowali:

oraz

Każdy zawodnik z medalem

Zgodnie z regulaminem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w imprezie może startować tylko 42 osoby z każdej kategorii broni. I tu mamy się czym cieszyć! Pierwszy raz w historii, wszyscy zawodnicy Warszawianki, którzy zakwalifikowali się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży przywieźli medal!

Pierwszym medalistą Klubu Szermierzy Warszawianka okazał się Mateusz Chołast. Po przebrnięciu walk eliminacyjnych pokonywał kolejno: Ryszarda Kałuzińskiego (RMKS Rybnik) w 1/16 turnieju, następnie w 1/8 Tomasza Kałuzińskiego (UKS MDK Olimp Lubin), oraz –  w walce o podium – pokonał Sebastiana Śmieję (T.S. Górnik Radlin). Mateusza zatrzymał dopiero aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów Wojciech Lubieniecki.

Ostatecznie Mateusz Chołast został brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. To jak dotychczas największy sukces naszego 16-letniego zawodnika.

Dziewczyny rządzą!

Po zmaganiach Panów na plansze wyszły dziewczyny. Tutaj również mamy powody do zadowolenia. W zawodach wystartowały trzy zawodniczki Klubu Szermierzy Warszawianka.

Pierwsza z turniejem pożegnała się Zuzanna Sulej, która w 1/16 uległa Weronice Janickiej (MKS Kusy Szczecin). Po początkowym prowadzeniu 4-0 bardziej doświadczona zawodniczka ze Szczecina doprowadziła do wyrównania i pokonała Zuzanne, która ostatecznie zajęła 26 miejsce.

Druga z naszych zawodniczek Zuzanna Olchowik, po przebrnięciu walk eliminacyjnych, w 1/16 pokonała Karolinę Bielę  (SKS GRASS-HOPPER KALWARIA). Naszą zawodniczkę zatrzymała dopiero późniejsza triumfatorka Barbara Brych z UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie. Zuzanna zajęła ostatecznie dobre 15 miejsce.

Ostatnia z naszych reprezentantek Julia Falińska okazała się najskuteczniejszą tego dnia zawodniczką. Po rozstawieniu się z numerem dwa w drodze do finału pokonała kolejno: 1/16 Patrycję Ziętek (Bytomskie Towarzystwo Szermiercze), 1/8 Patrycje Mrochem (AZS AWF Katowice), w 1/4 Julię Kwiecień (Muszkieter Gliwice) oraz w 1/2 Dominikę Pawłowską (SKS Flesz Świdnica).

W finale Julia Falińska skrzyżowała szpady z Barbarą Brych z Siemianowic Śląskich. Niestety górą była przeciwniczka, która wygrała jednym trafienie w dodatkowej minucie 6-5.

Podsumowanie pierwszego dnia

Podsumowując pierwszy dzień zmagań, dwoje z zawodników mokotowskiego Klubu Szermierzy Warszawianka sięgnęło po medale indywidualne.

Dzień drugi

Dzień później na planszach rozpoczęły się walki drużynowe. Barwy naszego klubu reprezentowały zakwalifikowane dziewczyny, które postawiły przysłowiową kropkę nad i.

Dziewczęta w składzie: Julia Falińska, Zuzanna Olchowik, Zuzanna Sulej oraz Zofia Szałacińska – pokonały po koleji: w 1/4 KS Szpada Wrocław (45-31), w 1/2 Piast Gliwice (45-39). Nasze zawodniczki zatrzymały dopiero przeciwniczki z MKS Kusy Szczecin (40-36). Srebrny medal jest nasz!

Podsumowując zmagania zawodników Klubu Szermierzy Warszawianka, odnieśli historyczny sukces. Podczas jednych mistrzostw na podium stanął zarówno chłopiec jak i dziewczyna, zawodnicy  zdobyli najwięcej –  3 medale – ze wszystkich klubów szpadowych w Polsce!

Oraz co najważniejsze wszyscy startujący zawodnicy przywieźli co najmniej jeden medal.

Przypomnijmy jeszcze raz:

Gratulacje i Wielkie Brawa dla wszystkich zawodników i trenerów!

Tags: epee, Junior, KSzWarszawianka, Mistrzostwa, Młodziki, Szermierka, Szpada, Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content