Szermierczy rekord nad Wisłą

W drugiej edycji Międzynarodowego Turnieju Dzieci i Młodzieży ‘Warszawska Syrenka” oraz rozgrywanego po raz piąty pod tą samą nazwą turnieju Amatorów wystartowała rekordowa liczba zawodników –  na planszy Klubu Sportowego Warszawianka stanęło prawie 400 zawodników i zawodniczek z klubów szermierczych m.in. z Polski, Ukrainy, Białorusi i Litwy.  

Oprócz zawodników zawody oglądało ponad 1000 kibiców, a w relacji na żywo dostępnej w Internecie przez dwa dni turnieju zmagania śledziło ponad  5000 osób! Z roku na rok impreza przyciąga coraz większą liczbę uczestników i w chwili obecnej jest to największy turniej Amatorów w Europie oraz drugi, co do wielkości turniej dzieci w Polsce.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Pani v-ce burmistrz Mokotowa – Monika Gołębiewska Kozakiewicz, która dokonała uroczystego otwarcia turnieju. Oficjalną walkę otwierającą stoczyli – Ambasador Dani Steen Hommel i v-ce Mistrz Olimpijski z Pekinu Adam Wiercioch. Walkę sędziował Mistrz Świata w Szpadzie Pan Bohdan Andrzejewski. Po zaciętej walce wygrał nasz olimpijczyk 5-4.

Swoją obecnością uświetnili turniej – v-ce burmistrz Mokotowa Krzysztof Skolimowski, z-ca Dyrektora Biura Sportu Warszawy – Dorota Ognicha, Kierownik Zespołu Sportu i Rekreacji Mokotowa – Lech Kwasiborski, Prezes Coca-Cola HBC – Nikos Kalaitzidakiz.

Zawody były okazją również do uhonorowania zawodniczki Klubu Szermierzy Warszawianka – Julii Falińskiej, która w pierwszych dniach kwietnia zajęła 8 miejsce podczas Mistrzostw Świata Kadetów we francuskim Bourgos. Puchar oraz podziękowania wręczy Prezes Polskiego Związku Szermierczego – Adam Konopka.

Pokazać dziecięcą szermierkę w jej najlepszym wydaniu

Organizatorem turnieju był Klub Szermierzy Warszawianka, Dzielnica Mokotów, NaukaSzermierki.pl oraz Klub Sportowy Warszawianka. Turniej organizowany jest z myślą o dzieciach i młodzieży. Podstawowe cele to popularyzacja szermierki, promowanie zdrowego stylu życia, propagowanie zasad fair-play oraz upowszechnianie aktywności ruchowej zarówno wśród młodzieży, dzieci jak i dorosłych. „Warszawska Syrenka” była współfinansowana przez dzielnicę Mokotów – Miasta Stołecznego Warszawy i została wpisana w obchody 100-lecia Mokotowa.

Turniej też wsparły firmy (alfabetycznie):

Aby tradycji nie stało się dość

Szermierka ma wspaniałe europejskie tradycje historyczne. W wielu krajach obok nurtu wyczynowego szermierka funkcjonuje jako znakomita forma rekreacji ruchowej i psychicznej. Kojarzona z nowoczesnym stylem życia stała się inspiracją dla projektantów mody, scenarzystów filmowych lub dyrektorów kreatywnych w agencjach reklamowych. Trening szermierczy kształtuje cechy, które w życiu pomagają w rozwiązywaniu problemów, pomaga odstresować się na dłużej, lub po-prostu – nie stresować się.

Zapraszamy za rok!

Tags: Dzieci, epee, Fencing, Junior, KSzWarszawianka, men, Młodziki, Syrenka, Szermierka, Szpada, turniej, Warszawa, Warszawska, Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content