„Mokotówka” – zabawa 100-lecia z Klubem Szermierzy Warszawianka

W minioną sobotę zawodnicy i trenerzy Klubu Szermierzy Warszawianka mieli przyjemność uczestniczyć w obchodach 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy. Była to największa impreza plenerowa na Mokotowie od lat. W parku Morskie Oko i Promenada odbyły się koncerty, wystawy, warsztaty dla dzieci, prezentacje filmów i przedstawień teatralnych, gry i konkursy.

Przygotowanie do pierwszego pojedynku w życiu.

Bez wątpienia, jednak to pokaz szermierczy organizowany przez nasz Klub przyciągał przez cały dzień największą liczbę widzów. Wszyscy chętni zarówno najmłodsi jak i starszy mogli wziąć udział w walkach i zabawach szermierczych pod czujnym okiem trenerów i zawodników Klubu Szermierczego Warszawianka.

Pokaz walk na bagnety.

Oprócz szermierki sportowej w pokazie wzięła udział Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu, która zaprezentowała walkę na bagnety. Było to bardzo ciekawe porównanie dwóch sposobów walki – historycznej i współczesnej.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy z przybycie i udział, a tym, którym spodobała się szermierka zapraszamy na zajęcia organizowane przez nas – również w wakacje – do Klubu Szermierzy Warszawianka na ul. Piaseczyńskiej 71

Post has no taxonomies

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content